DZIEŃ CHŁOPAKA
Tego dnia – 30 września każdy chłopiec, który przyszedł do świetlicy otrzymał okolicznościowy znaczek z wizerunkiem super chłopaka. Kolorowe znaczki cieszyły się wśród chłopaków dużym wzięciem i rozchodziły się ,,na pniu”. Trzeba dodać, że znaczki wcześniej wycinane były z prawdziwym pietyzmem przez dziewczęta z klasy piątej. W tym dniu chłopcy mieli również okazję założyć zabawne krawaty, które uprzednio pięknie ozdobiły dziewczyny z klas siódmych.
Następnie w ramach zajęć świetlicowych wśród uczniów klasy siódmej odbyły się zawody „Czy znam znaczki znanych aut?” Podczas rozgrywki trzeba było w jak najszybszym czasie prawidłowo rozpoznać symbole różnych marek samochodów. I tu zaczęła się zaciekła rywalizacja pomiędzy graczami, dotycząca znajomości typów pojazdów. Była ona na tyle emocjonująca i wywołująca gorące dyskusje w gronie uczestników, że zadecydowano o dogrywce. W końcu wyłoniono zwycięzców!
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Z kolei 1 października w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. To niezwykle radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.
Do świętowania tego wesołego dnia włączyła się również świetlica szkolna. Panie pracujące w świetlicy przygotowały uśmiechnięte emotki, które otrzymały wszystkie dzieci przebywające w świetlicy. Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolor żółty. Takim właśnie kolorem wypełniona była wspomniana emotka z 1963 roku.
W tym dniu ,,roześmiane” ćwiczenia do wykonania otrzymali m.in. uczniowie z klasy pierwszej i piątej. Zadaniem dzieci było staranne wypełnienie wesołych i nie tylko wesołych emotek odpowiednimi kolorami. Uczniowie musieli także rozpoznać i nazwać uczucia, które prezentowane były na kolorowankach. Stali bywalcy świetlicy poradzi sobie znakomicie!
Kolejnym zadaniem było pokazywanie za pomocą mimiki oraz gestów różnych emocji i odgadywanie ich przez dzieci. Zabawy było co nie niemiara!