To drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik, park nauki w Polsce. Powstał w otoczeniu przepięknego parku pałacowego na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego.
W dniu 7.12.2023 r. uczniowie klasy 1a, 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.
Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Dzieci miały okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci. W Centrum Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, a służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Kręcąc się na karuzeli Koło Fizyka można było poznać działanie siły odśrodkowej, uderzając w Dzwony Rurowe zrozumieć zjawisko fali stojącej, a wprawiając w ruch kule na Kołysce Newtona pojąć zasady zachowania pędu i energii. Są tu też takie stanowiska interaktywne jak Harfa Świetlna, Koło Chomika, Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Lejek Grawitacyjny, Komnata Amesa czy Telegraf Akustyczny. Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy „Człowiek – niezwykła maszyna”. Uczniowie pod nadzorem wychowawców i opiekunów mogli uczestniczyć w eksperymentach naukowych i sprawnościowych dotyczących czynności organizmu ludzkiego, takich jak: oddychanie, odżywianie czy reagowanie na bodźce. Wystawa „Człowiek – trybik w machinie przyrody” przybliżyła dzieciom zagadnienia ekologiczno – przyrodnicze. Poznały jak prawidłowo funkcjonują ekosystemy i jak racjonalnie gospodarować odpadami.
Po czasie wytężonej aktywności umysłowej, przyszedł czas na relaks w kąciku zabaw, dzieciaki mogły się wyskakać, spożytkować energię i w myśl mistrza Leonarda, udowodnić, że „Człowiek – to niezwykła maszyna.” Na zewnątrz można było podziwiać ogrody włoskie i zobaczyć imponującą Bramę Jana III Sobieskiego.